O PÁR SEKÚND budete presunutý na NOVÚ WEBSTRÁNKU... ĎAKUJEME ZA POROZUMENIEDNI FÉNIXA - projekt

01.10.2017 10:14

Vážení priatelia detí z Detského domova v Necpaloch,

dovoľte aby sme Vás týmto odprezentovali vo videu podujatie Dni Fénixa 2017, ktoré sa uskutočnílo v termíne 29.9.-2.10. 2017 v Detskom domove v Necpaloch.

Video o tomto projekte začína od času 10:30 minúty.

 

--------------------------------------------

Dni Fénixa 2017, organizuje Detský domov Necpaly a Umelecké zoskupenie Fénix v spolupráci so SZUŠ Kláštor pod Znievom. Podujatie je súťažnou interdisciplinárnou prehliadkou umeleckej tvorivosti detí z detských domovov Žilinského kraja spojenou s workshopom. Na podujatí sa zúčastnia vybrané deti zo všetkých štátnych detských domovov Žilinského kraja. 

Cieľom podujatia je podpora a rozvoj umeleckej tvorivosti detí umiestnených v detských domovoch Žilinského kraja

Prostredníctvom spoločnej práce formou workshopov plánuje vytvoriť originálne autorské umelecké artefakty s využitím interdisciplinárnych prepojení (hudobné, výtvarné, divadelné a tanečné umenie). 

Podujatie je unikátne v tom, že umelecké artefakty vytvoria spoločne vybrané deti priamo na workshopoch. Výsledok ich tvorby bude viac previazaný s individualitou jednotlivých detí a zároveň rozvinie schopnosť spoločnej umeleckej práce. 

Výsledkami podujatia sú výtvarné artefakty, natočenie videoklipu, nacvičenie tanca... Odborná porota vyhodnotila najlepších účastníkov podujatia podľa originality, komplexnosti, kreativity a hĺbky umeleckej výpovede. 

 

Ak by ste mohli podporiť túto našu iniciatívu boli by sme Vám veľmi vďační. 

 

S pozdravom:

Pán riaditeľ DeD Necpaly

Pán učiteľ klavíra Michalec

za umelecké zoskupenie Fénix