Detský domov Necpaly

038 12 Necpaly 44 okr. Martin
IČO: 00184 152
DIČ: 2020603288

+421 43 4296 218
dednecpaly@mail.t-com.sk

JASENSKÁ DOLINA - Profesionálne rodiny

18.01.2017 09:20
Svahy v lyžiarskom stredisku Jasenská dolina privítali v dňoch 13.-15. januára 2017 deti z Detského domova Necpaly na zimných športových hrách. 
 
Podujatie zorganizovali profesionálni rodičia Detského domova za finančnej podpory Nadácie Volkwagen Slovakia a pána riaditeľa DeD Necpaly. 
 
Deti súťažili v pravých zimných disciplínach slalom, slalom na lyžiach vzad a lyžiarska kombinácia "hore svahom - dolu svahom". Deti súťažili v plnom nasadení, nenechali nič na náhodu, robili všetko pre čo najlepší výsledok. Po vyhodnotení všetkých disciplín sa umiestnili v tomto poradí :
 
1. Lukáš Zelina
2. Veronika Gáborová
3. Janka Gáborová
 
Poradie v športových disciplínach však počas športového víkendu nebolo to najdôležitejšie. 
Deti z detského domova videli svojich kamarátov, pána riaditeľa, bývalú pani riaditeľku i svojich profesionálnych rodičov v netradičných situáciách, zdokonalili sa  v lyžovaní, ale i v bobovaní, či spúštaní na "lopároch", alebo iba jednoducho na zadku. 
 
Vyskúšali si krásnu atmosféru horskej chaty, ako sa upravujú svahy na veľkých snežných ratrakoch,  i ako chutí nočná prechádzka zamrznutou a zasneženou krajinou. No najdôležitejšie bolo, že sa upevnili a utužili vzťahy medzi deťmi z detského domova žijúcimi v profesionálnych rodinách a tiež medzi nimi a ich profesionálnymi rodičmi.

ĎAKUJEME.